خدمات ویپ راه اندازی ویپ
سیپ ترانک مخابراتی

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی سیپ ترانک مخابرات

شامل یک دستگاه مودم g.biz سیپ ترانک مخابراتی می باشد. مودم جی دات بیز خط دریافتی تلفن را به شبکه متصل می کند. پس از تبدیل خط، نرم افزار شرکت پرشین ویپ همه امور را بر عهده می گیرد. مودم جی دات بیز باید از حالت های Bridge پشتیبانی کند و در مود Mode حالت ESM قرار داده شود. شرکت مخابرات مودم هایCiscoسیسکو، Huawei هوآوی، iTas آی تاس، sntu را پیشنهاد می دهد. البته با مودم غیر معمول مانند Scorpio 1520SR نیز کار کرده است. قیمت این مودم ها بین دو و نیم میلیون تا سه و نیم میلیون است .

طبق تجربیات کارشناسان پرشین ویپ مراکز مخابراتی مراحل نصب را در واحد های مختلف انجام میدهند. واحد MDF جهت بررسی اتصال فیزیکی خط فعالیت می کند و می تواند به صورت مجازی یک بوق بر روی خط وصل کند تا از اتصال فیزیکی مطمئن شوید. واحد مخابراتی مراحل بررسی اطلاعات و برقراری بوق را انجام میدهد. واحد NOC وظیفه اتصال شبکه را بر عهده دارد و اتصال IP شما را انجام میدهد. در نهایت واحد Programming یا برنامه ریزی قرار دارد که برای شما ۳۰ تماس همزمان را از شماره پنج رقمی به تلفن متصل می کند. تمام این مراحل در تماس تلفنی انجام می گیرد و حدود سه روز کاری زمان می برد. البته پرشین ویپ وظیفه تماس تلفنی با مخابرات را بر عهده گرفته و از طرف شرکت شما همه مراحل تلفنی را به انجام می رساند.

شرایط دریافت خطوط 4 رقمی و 5 رقمی سیپ ترانک مخابرات

شرکت مخابرات ایران به تازگی شروع به اعطای چگونه شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk به صورت یکطرفه و دوطرفه بر روی بستر SIP کرده است. این تلفن ویپ به صورت سیپ ترانک SIP Trunk یا شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی عرضه می شود.

به طور خلاصه مزایای استفاده از پروتکل سیپ SIP را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

عدم استفاده از سخت افزار پرهزینه FXO
کیفیت صوت بالاتر
هزینه کمتر حدود ۲۵ درصد در مقابل با خطوط E1
قابلیت جابجایی خط
عدم نیاز به سخت افزار گران قیمت برای برقراری ارتباط

توجه داشته باشید که این شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk بر روی بستر شبکه LAN یا فیبر نوری ارایه می شود. در صورتی که ارسال بر روی بستر فیبر نوری باشد تجهیزات سخت افزاری خاصی نیاز دارد.

پروتکل سیپ SIP به صورت نرم افزاری بر روی شبکه راه اندازی می شود نرم افزار اختصاصی تلفن گویا ویپ شرکت پرشین ویپ توانایی پاسخگویی به این سیستم را دارد و کاملا با این پروتکل همخوانی دارد.

طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت مخابرات ایران هزینه های دایری و حفظ و نگهداری این سیستم در جدول زیر آمده است. لازم است بدانید شماره های اعلام شده با عدد ۷ شروع می شوند و تنها قابلیت دریافت تماس را دارد.

لیست قیمت خطوط چهار یا پنج رقمی SIP Trunk سیپ ترانک 

 • هزینه دایری خطوط ۵۷۰ هزار تومان
 • هزینه سالانه ماهانه ۱۵۰ هزار تومان

این عنوان مقاله در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ نوشته شده و طبق اطلاع از مخابرات حدود دو ماه برای دایری شماره تلفن اینترنتی چهار رقمی یا شماره تلفن اینترنتی پنج رقمی سیپ ترانک SIP Trunk زمان لازم است که این زمان از لحظه ثبت نام آغاز می شود.

مدارک لازم جهت دریافت خط عبارتند از:

 1. اساسنامه شرکت
 1. روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت که بیش از دوسال از تاریخ آن نگذشته باشد
 1. فرم کد اقتصادی
 1. معرفی نامه نماینده شرکت
 1. نامه درخواست ممهور به مهر و امضا مدیر عامل و دارندگان امضا شرکت
 1. اصل و کپی و کارت ملی و شناسنامه نماینده شرکت
 2. تکمیل فرم کارت اشتراک و فرم پرسشنامه

سیپ ترانک چیست؟

سیپ ترانک یا همان Sip Trunk  یک پروتکل ارتباطی بین دو مرکز تلفن می باشد یعنی یک لینک ارتباطی که می توان از طریق آن چندین تماس را به صورت همزمان بین سوییچ مخابراتی با سانترال، سرور VOIP یا IP PBX انتقال داد. در حقیقت ترانک sip یک ارتباط پر ظرفیت بین دستگاه سانترال و یا سرور voip مشترک و سوییچ های مخابرات می باشد. اما چرا ترانک sip جایگزین خطوط e1 می شود، دلیل این امر پر شدن ظرفیت سوییچ های مخابراتی برای تخصیص لینک e1 می باشد. ترانک sip از نظر ظرفیت تماس همزمان با همان شرایط 30 کانال همزمان به مشترکین اعطا می شود. یعنی مشترک روی ترانکی که از مخابرات تهیه می کند می تواند 30 تماس همزمان برقرار نماید.

پروتکل sip چیست؟

پروتکل sip مخفف Session Initiation Protocol به معنی پروتکل برقراری نشست یا شروع جلسات می باشد. این پروتکل به عنوان محبوب ترین پروتکل استاندارد خانواده voip می باشد که اکثر تجهیزات  مخابراتی در حوزه voip از این پروتکل پشتیبانی می کنند.پروتکل sip یک پروتکل سیگنالینگ می باشد که کلیه مسایل مربوط به شروع، برقراری و مدیریت یک تماس را از آغاز تا پایان در بر می گیرد. به تصویر زیر در این رابطه توجه کنید.

شرکت پرشین ویپ افتخار دارد که به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای موفق در ضمینه راه اندازی سیستم ویپ و راه اندازی سیپ ترانک مخابرات و چندین سال تجربه موفق در خدمت هموطنان عزیز باشد.درادامه این مقاله به چند مورد در این خصوص می پردازیم

پس از مراحل ثبت نام و دریافت خط تلفن پنج رقمی سیپ ترانک مخابراتی مراحل نصب تجهیزات و دریافت بوق به صورت نرم افزاری انجام می پذیرد. لازم به ذکر است نرم افزار تلفن گویا که توسط شرکت پرشین ویپ  ساخته شده است کاملا با سیستم مخابراتی هماهنگ بوده و آزمایش شده است.

پشتیبانی
پشتیبانی

مشاوره رایگانه

همین الان می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با متخصصین‌ شرکت پرشین ویپ تماس بگیرید و شرایط خودتان را با ما در میان بگذارید.
ما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که هم از لحاظ هزینه برای کسب و کار شما به صرفه باشه و هم بهترین کارایی را برای مجموعه شما داشته باشه.
شما برای مشاوره می‌توانید از طریق شماره تماس زیر با ما در ارتباط ارتباط باشید و در مورد کسب و کار خود از ما مشاور بگیرید.

نویسنده

adminvoip

دیدگاه (1)

 1. سرویس مخابراتی تل سی - Persian Voip
  6 فروردین 1401

  […] امکانات و تجهیزات و نحوه دریافت هیچ تفاوتی با سرویس سیپ ترانک ندارد، و جهت دریافت سرویس خط تلفن تلسی  پلاس باید به […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما