خدمات شبکه و امنیت

در سیستم Wireless به جای کابل از امواج راديويی، مادون قرمز برای انتقال داده ها و اطلاعات بين دستگاه ها استفاده می‌گردد. در این تکنولوژی اطلاعات با کمک این فناوری که مدولاسیون نامیده می شود در نقطه ای که اطلاعات را ارسال میکند تبدیل به امواج شده و به سمت مقصد ارسال می شود. سپس در نقطه گیرنده امواج مجددا تبدیل به دیتا شده و مورد استفاده قرار می گیرد. در راه اندازی شبکه وایرلس مدل های مختلفی وجود دارد و تفاوت هایی با مدل کابلی که در پرشین ویپ توضیح می‌دهیم.

shabake-wireless
wireless

خدمات نصب و راه اندازی شبکه wireless در پرشین ویپ

یکی دیگر از خدمات با کیفیت پرشین ویپ خدمات نصب و راه اندازی شبکه wireless میباشد که شما میتوانید از با شماره زیر جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر درمورد شبکه وایرلس تماس بگیرید.

طراحی شبکه وایرلس و انواع آن

در راه اندازی شبکه وایرلس پارامترها و سوالات مختلفی وجود دارد که قبل از هر کاری باید همه جوانب در نظر گرفته شود.

وایرلس جهت پوشش داخل سازمان و شرکت است یا قرار است ارتباط بین دو ساختمان را برقرار کند. چند کاربر به آن متصل می شوند و شعاع پوشش چقدر است؟ برای همین موضوع ابتدا شبکه وایرلس می بایست طراحی شود. در طراحی شبکه وایرلس ابتدا صورت مسئله بررسی شده و پارامتر و سوال و جواب های لازم یادداشت می شوند. نرم افزارهای مختلفی برای طراحی وجود دارد که با جانمایی و فاصله نوع لینک را برای ما مشخص می کند و به ما در پیدا کردن پهنای باند مورد نیاز کمک میکند.

موردی که در اینجا وجود دارد تداخل فرکانسی است. این مسئله به تجربه و اطلاع از وضعیت آلودگی فرکانسی منطقه دارد. این مورد را نباید در طراحی نادیده بگیریم و باید حتما به آن بپردازیم. در شبکه داخلی طراحی را بر اساس تعداد و نوع موانع، شعاع پوشش، نوع تجهیزات ، تعداد کاربران و موارد مشابه انجام می دهیم. در شبکه خارج از ساختمان فاصله بین رادیو ها، پهنای باند مورد نیاز، تداخل فرکانسی، موانع و ارتفاع دکل بررسی می شود که شما میتوانید تمامی این پارامترها را به تیم مختصص ما بسپارید.

اجرای شبکه وایرلس در دو محیط داخل ساختمان و خارج از آن انجام می شود.

  اجرای شبکه وایرلس Indoor

این مورد با نصب رادیو های بی سیم indoor انجام می شود. جانمایی در قسمت طراحی شبکه انجام می شود. از محل رادیو ها تا نزدیک ترین سوییچ یک کابل شبکه کشیده می شود. برخی رادیو های وایرلس از حالت مش پشتیبانی می کنند. یعنی می توانند به همدیگر وصل شده و سری شوند. استفاده از این حالت دارای معایب زیادی میباشد که توصیه نمیشود. جهت جلوگیری از نیاز به برق در نزدیکی اکسس پوینت، از مدل هایی استفاده می کنیم که از POE پشتیبانی کنند. سپس اکسس پوینت ها را در محل خود فیکس کرده و تنظیمات لازم انجام می شود.

   اجرای شبکه وایرلس Outdoor

این نوع شبکه بیشتر برای ارتباط بین دو یا چند ساختمان کاربرد دارد. محل دو نقطه را در طراحی وارد کرده و دید متقابل را بررسی می‌کنیم. در شبکه وایرلس Outdoor ، رادیو ها می بایست در راستای دید یکدیگر باشند یا به اصطلاح هم را ببینند. در صورتی که این امکان وجود نداشت از دکل استفاده می شود. پس از تهیه شرایط دید مستقیم، رادیو ها روی دکل یا با نصب لوله فیکس شده و از هر کدام کابلی تا سوییچ مرکزی شبکه کشیده می شود. تنظیمات لازم برای ارتباط و جلوگیری از هک شدن انجام شده و ارتباط به بهترین نحو برقرار می شود.

مزایا و معایب استفاده از شبکه وایرلس

 • راه اندازی آسان

 راه اندازی شبکه های wireless به علت اینکه نیاز به نصب پریز و کابل کشی ندارد با سرعت و سهولت بیشتری راه اندازی می شود.

 • پوشش فاصله بالا

 کابل های زوج سیم بهم تابیده حداکثر تا فاصله ۱۰۰ متر امکان ارسال اطلاعات را دارند. فیبر نوری هم برای فاصله های زیاد علاوه بر پر هزینه بودن دشواری زیادی را دارد که در فواصل خیلی بالا این مسئله خود را به شدت نشان می دهد. با کمک تکنولوژی وایرلس به راحتی می توان فواصل تا ده ها کیلومتر را به هم متصل نمود.

 • قابلیت گسترش آسان

 در سیستم کابلی برای اضافه کردن کلاینت ها باید برای آنها کابل جداگانه کشیده و پریز نصب گردد و دشواری زیادی دارد. اما در سیستم وایرلس اضافه کردن کلاینت تنها با قرار دادن کارت شبکه وایرلس بر روی سیستم ها و یا استفاده از دستگاه هایی که به این سیستم مجهز هستند انجام می پذیرد.

 • امنیت

 امنیت داده ها و اطلاعات در سیستم کابلی بسیار بالا و بیشتر از سیستم وایرلس می باشد. برای نفوذ به این سیستم باید بتوان بصورت فیزیکی به نود های شبکه دسترسی پیدا کرد و تنظیمات مربوط به امنیت شبکه را نیز خنثی نمود اما در سیستم های وایرلس به علت انتشار اطلاعات در فضا از امنیت پایین تری برخوردار می باشد ولی جای هیچ نگرانی نیست.

 • هزینه بالاتر

 تجهیزات شبکه کابلی از قیمت پایین تری نسبت به راه اندازی شبکه وایرلس برخوردار می باشد.

تجهیزات مورد استفاده در شبکه های بی سیم

 • آنتن:دستگاه های وایرلس برای ارسال و دریافت اطلاعات نیاز به آنتن دارند.
 • رادیو وایرلس:این دستگاه وظیفه تبدیل اطلاعات به امواج رادیویی و بالعکس را بر عهده دارد.
 • کانکتور :کابل برای اتصال به آنتن و رادیو از طریق کانکتور متصل می شود.
 • کابل :نوع کابل در ایجاد افت در ارسال و دریافت اطلاعات نقش مهمی بازی می کند.
 • پیگتیل Pigtail: کابلی است که وظیفه انتقال اطلاعات را از رادیو به آنتن بر عهده دارد.
 • باکس: محفظه ای که برد وایرلس داخل آن قرار می‌گیرد.

مدل های راه اندازی شبکه وایرلس

 • شبکه بی سیم خارجی
 • راه اندازی شبکه بی سیم داخلی
 •  راه اندازی شبکه وایرلس نقطه به نقطه PTP
 •  راه اندازی شبکه وایرلس یک نقطه به چند نقطه PTMP
 •  فرکانس کاری
پشتیبانی
پشتیبانی

مشاوره رایگانه

همین الان می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با متخصصین‌ شرکت پرشین ویپ تماس بگیرید و شرایط خودتان را با ما در میان بگذارید.
ما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که هم از لحاظ هزینه برای کسب و کار شما به صرفه باشه و هم بهترین کارایی را برای مجموعه شما داشته باشه.
شما برای مشاوره می‌توانید از طریق شماره تماس زیر با ما در ارتباط ارتباط باشید و در مورد کسب و کار خود از ما مشاور بگیرید.

نویسنده

adminvoip

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما