خدمات شبکه و امنیت
میکروتیک
میکروتیک

شرکت پرشین ویپ در راستای ارائه خدمات بهتر شبکه به شرکت ها و سازمانها اقدام به مشاوره، پشتیبانی، نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک می نمایند.ودر بخش زیر به طور خلاصه در مورد نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک توضیحاتی برای شما عزیزان ارائه میدهد.

میکروتیک نام شركتی در لتونی است كه مهمترين محصول اين شركت سيستم عامل میکروتیک (Router OS) است كه با استفاده از هسته لينوکس نوشته شده است. Router OS MikroTik، هم قابليت نصب بر روی كامپیوتر مبتنی بر x86 را دارد و هم بر روی سخت‌افزارهای شركتRouter Boardكه آنها را تبديل به يك روتر می كند.

برند میکروتیک نیاز متخصصان شبکه را نسبت به تجهيزات گران قيمت ديگر شرکتها مثل سيسکو ، موترولا و پِپلينک و … را با پوشش‌دهی خدماتی يکسان برطرف کرده است. در حال حاضر نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک به علت ارائه امكانات بی شمار و قيمت مناسب فراگير شده و در اکثر ISP( Internet Service Provider) ها و ارگانهای دولتی و شرکت های خصوصی با توجه به نياز استفاده میگردد. سوئيچ، روتر، اكسس پوينت و انواع راديو، بخشی از محصولات شركت روتر بورد میباشند كه با سیستم عامل میکروتیک ارائه میگردند.

کاربردهای امنیتی و ارتباطی میکروتیک

  • کنترل پورت های ورودی خروجی

در نصب و راه اندازی تجهیزات شما قادر خواهید بود پورت‌های ورودی و خروجی شبکه خود را محدود کنید. ابتدا می توان تمامی پورت ها را بست و نسبت به نیازی که در شبکه وجود دارد پورت ها را باز کرد. معمولا با تغییر پورتهای مهم مانند پورت ریموت دسکتاپ و سایر پورت‌های معمول مورد استفاده از شبکه به پورت‌هایی که فقط استفاده ‌کنندگان آن سرویس نسبت به آن واقف هستند می توان تا حدودی ارتباطات از بیرون را محدود کرد.

  • ارتباط با منابع داخل شبکه از بیرون

برخی از شرکت ها کارمندانی دارند که بیرون از شرکت فعالیت می کنند، ممکن است نیاز باشد این کارمندان به منابع داخل شبکه شرکت دسترسی داشته باشند. نصب و راه اندازی تجهیزات MiKroTik این قابلیت را فراهم می کند که افراد بتوانند از بیرون به شبکه داخلی شرکت متصل شوند و از منابع شبکه استفاده کنند، لازمه این امر این است که کارمندان به اینترنت دسترسی داشته باشند.

  • مسیریابی یا روتینگ

یکی از کاربردهای مهم نصب و راه اندازی این سیستم ، استفاده از آن به عنوان روتر یا مسیریاب می باشد. در خیلی از شبکه ها نیاز به تفکیک شبکه به چند شبکه وجود دارد و همچنین در مواقعی که دارای چند یا چندین دفتر کاری می باشید جهت ارتباط بین دفاتر خود نیاز به روتر دارید. میکروتیک برای روتینگ از تمامی پروتکل های موجود پشتیبانی می کند.

خدمات و نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک

• راه‌اندازی انواع Tunnel شامل: IPIP، GRE، EoIP، تونل ایمن IPSEC و …
• نصب، پیکربندی، راه‌اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری مبتنی بر میکروتیک
• پیکربندی و انجام تنظیمات دیوایس‌های میکروتیک
• کانفیگ رادیوهای میکروتیک
• تنظیمات اولیه جهت اینترنت‌دار کردن MikroTik (راه‌اندازی و تنظیم IP Pool، DHCP Server، NAT، NTP و …)
• تنظیمات فایروال و Mangle
• تنظیمات روتینگ، سویچینگ و VLAN بندی با سویچ‌های مدیریتی Mikrotik
• راه اندازی هات اسپات، سرور، فایل سرور و …

پشتیبانی
پشتیبانی

مشاوره رایگانه

همین الان می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با متخصصین‌ شرکت پرشین ویپ تماس بگیرید و شرایط خودتان را با ما در میان بگذارید.
ما بهترین راه حل را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که هم از لحاظ هزینه برای کسب و کار شما به صرفه باشه و هم بهترین کارایی را برای مجموعه شما داشته باشه.
شما برای مشاوره می‌توانید از طریق شماره تماس زیر با ما در ارتباط ارتباط باشید و در مورد کسب و کار خود از ما مشاور بگیرید.

نویسنده

adminvoip

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما